Paul Virage

pp3

Paul Virage (Paweł Przezwański) - producent muzyczny, reżyser dźwięku, kompozytor, orkiestrator. Współpracował z takimi artystami jak: Kayah, Justyna Steczkowska, Zakopower, Gaba Kulka, Maja Kleszcz & Incarnations, Laboratorium, Ceti, Marek Napiórkowski, Hania Stach, Janek Traczyk, Di Galitzyaner Klezmorim, Big-band Powiatu Ostrowskiego, Three Jazz Soldiers, Mystic.

 

Współzałożyciel grupy Ellet Music Production specjalizującej się w kompozycji, produkcji muzycznej, sound design i orkiestracjach, mającej na swoim koncie kilkadziesiąt zorkiestrowanych koncertów muzyki rozrywkowej o bardzo szerokim wachlarzu stylistycznym oraz współpracę ze znanymi artystami i markami, wśród których znajdziemy Warner, Mercedes-Benz, Lexus, Nike, Zwierciadło, Warka, Orange Warsaw Festival, SPI, TVN, Wirtualna Polska.

 

Założyciel i wieloletni manager Polskiego Instytutu Edukacji Audio – SWAM Institute będącego pionierem w Polsce w zakresie kształcenia inżynierii dźwięku w dziedzinie muzyki rozrywkowej z położeniem szczególnego nacisku na aspekt artystyczny i propagowanie spojrzenia na miks nagrań jako zupełnie osobną gałąź sztuki.

 

Z wytwórnią Crystalic Records współpracuje od roku 2012 w zakresie kompozycji, produkcji muzycznej, miksu nagrań i reżyserii dźwięku.

 

Ukończył Prywatną Szkołę Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy w Warszawie i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz fundacji Keimyung Research Foundation. Uczestnik programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca w latach 2012-2013 (zamówienie przez fundację For Music) i 2015 (zamówienie przez Filharmonię Kaliską).

 

Jako kompozytor muzyki poważnej współpracował z takimi dyrygentami, jak Zsolt Nagy, Wojciech Michniewski, Adam Klocek, Monika Wolińska oraz wieloma orkiestrami w Polsce, a jego kompozycje i orkiestracje grane były m.in. w Sali kongresowej, Studio S1 im. Witolda Lutosławskiego, Filharmonii Kaliskiej, Częstochowskiej, Filharmonii Sudeckiej, Filharmonii Wrocławskiej. Na szczególną uwagę zasługuje jego koncert fortepianowy Imagine nawiązujący do kultowej piosenki Johna Lennona o tym samym tytule. 

 

 

Acousticity sp. z o.o. sp. k.
Sokołowska 9/19
01-142 Warszawa
NIP: 5272684274
REGON: 146326027
KRS: 0000434074