HMP

HMP powstało w 2002 roku z inicjatywy trzech młodych warszawiaków zafascynowanych ciężkim brzmieniem metalowych kapel końca lat 90. Na pierwszych próbach, które odbywały się w salach liceum, do którego uczęszczali, zdobywali swoje pierwsze szlify muzyczne, szybko przechodząc z gry coverów do tworzenia własnego materiału.

Pierwszy koncert, który odbył się w warszawskim klubie Kotły, w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, spotkał się z bardzo dobrym odbiorem publiczności. Pierwszy sukces stał się motorem napędowym do rozwoju i pierwszych nagrań własnej twórczości. W 2004 roku do zespołu dołącza Bartek S., dociążając i urozmaicając brzmienie drugą gitarą. Zespół zaczyna regularnie koncertować na terenie całej Polski, zdobywając serca wielu słuchaczy, supportuje takie kapele jak Ametria czy Cowder.

W 2006 roku HMP zdobywa nagrodę publiczności na wolnościowym festiwalu białoruskim Basowiszcza, sukces ten staje się kolejnym punktem przełomowym w historii zespołu, po którym muzycy przyjmują do swojego składu Filipa D., który wprowadza do brzmienia elementy etniczne grając na bębnach.

Działalność zespołu doprowadza do nagrania EP-ki pod tytułem "Następny krok", na której można znaleźć pięć najważniejszych utworów HMP.

Skład:

Galeria

{gallery}galerie/hmp{/gallery}

Aktualności

  • HMP - ciężkie brzmienie HMP - ciężkie brzmienie 12.09.2012

    Bezkompromisowy zespół z Warszawy, grający hard-core/metal, jest z nami. Ten pięcioosobowy skład funkcjonuje na polskiej scenie muzycznej od wielu lat, ciesząc uszy słuchaczy na koncertach w całej Polsce. Owocem wieloletniej pracy chłopaków z HMP, jest EP-ka "Następny Krok", na której znajduje się 6 utworów wgniatających w fotel. Ciekawe aranżacje i mocne brzmienie, to największe atuty ich materiału.

    Więcej
Acousticity sp. z o.o. sp. k.
Sokołowska 9/19
01-142 Warszawa
NIP: 5272684274
REGON: 146326027
KRS: 0000434074